KREMĻA KOLEKCIJA

Rīgas Motormuzeja Kremļa kolekcijā aplūkojami automobiļi, ar kādiem augstākās Padomju Savienības amatpersonas pārvietojās pagājušā gadsimta 30.-70. gados. Pateicoties Latvijas Antīko automobiļu kluba aktīvistiem, vēl pirms PSRS sabrukuma vairākus no tiem ieguva Rīgas Motormuzejs, un tagad tie veido unikālo Kremļa kolekciju.
Spilgtākie eksponātiZiS 115S bruņu auto
Rolls-Royce Silver Shadow
ZiS 101
Gadi1939. – 1972. gads

Pieticības neapgrūtināti

Sludinot mērenību, padomju valsts un Komunistiskās partijas vadītāji paši to ievērot necenšas – viņu automašīnas vienmēr ir dārgas un īpašas.

Te aplūkojami automobiļi, ar kādiem augstākās Padomju savienības amatpersonas pārvietojās pagājušā gadsimta 30.-70. gados. Pateicoties Latvijas Antīko automobiļu kluba aktīvistiem, vēl pirms PSRS sabrukuma vairākus no tiem ieguva Rīgas Motormuzejs, un tagad šie auto veido unikālo Kremļa kolekciju.

Sludinot mērenību ierindas pilsoņiem, paši padomju valsts un Komunistiskās partijas vadītāji to ievērot necentās – viņu automašīnas vienmēr ir dārgas un tehnoloģiski progresīvas.

Grezni auto labprāt tika saņemti dāvanā no citu valstu vadītājiem. Tādā veidā Leonīdam Brežņevam, valsts līderim stagnācijas gados, izveidojās prāva ekskluzīvu auto kolekcija. Muzeja ekspozīcijā no tās ir apskatāms 1966. gada Rolls-Royce Silver Shadow, ar ko lielvalsts galva iekļuva autoavārijā.