AUTO, MOTO, VELO RAŽOŠANA LATVIJĀ

Rīgas Motormuzejā var iepazīt stāstu par Latvijas autobūves vēsturi, kas aizsākas jau 20. gadsimta sākumā, kad Rīga ir Krievijas impērijas industrijas galvaspilsēta. Mašīnbūve, metalurģiskā, ķīmiskā, gumijas un elektroiekārtu rūpniecība ir pasaules līmenī.
Spilgtākie eksponātiRusso-Balt mod. "D" 24-40 ugunsdzēsēju auto
Ford Vairogs V8
RAF 977E tūrisma
Gadi1893. - 1995. gadi

20. gadsimta sākumā Rīga ir Krievijas impērijas industrijas galvaspilsēta. Mašīnbūve, metalurģiskā, ķīmiskā, gumijas un elektroiekārtu rūpniecība ir pasaules līmenī.

Nav brīnums, ka arī valstī pirmo spēkratu ražošanu 1908. gadā uzsāka Krievu-Baltijas vagonu fabrika Rīgā. Muzeja ekspozīcijā ir iespēja apskatīt vienu no divām leģendārajām Russo-Balt mašīnām, kas saglabājušās līdz mūsdienām.

Stāstu par Latvijas autobūves vēsturi turpina pagājušā gadsimta 30. gadu kravas, vieglie un pasažieru automobiļi «Ford-Vairogs». No pusotra tūkstoša Latvijā samontēto spēkratu šodien ir saglabāti tikai daži, un divas vieglās automašīnas ir redzamas muzeja ekspozīcijā.

Rīgas autobusu fabrikas (RAF) padomju laiku mikroautobusi Latvija bija plaši pazīstami visā Austrumeiropā. Muzejā ir apskatāmi dažādi RAF modeļi, bet apmeklētājiem tiek dota iespēja izveidot savu slavenā «mikriņa» dizainu.